Mva brukt tilhenger

Skal det faktureres uten moms ved salg av brukt tilhenger. Begge firmaer er mva registrert.

Spørsmål fra Tove.

Spørsmålet ble stilt den 24-09-2014.

Ligger under emnet: Merverdiavgift.

2 svar

(NB! Regnskapsguiden.com fraskriver seg ethvert ansvar for tap eller skade som måtte oppstå etter å ha fulgt disse svarene. Alle svar er brukergenererte og må behandles deretter.)

Vet du svaret på dette spørsmålet? Hjelp til ved å bidra med ditt svar, eller vurder eksisterende svar med tommel opp / ned.

1 ARJO Regnskap

Brukte tilhengere med egenvekt over 350 kg omfattes av merverdiavgiftsfritaket i Merverdiavgiftsloven § 6-6 annet ledd, fordi det skal svares omregistreringsavgift av slike tilhengere.

(12)
(Synes du svaret var godt eller dårlig?)
2 Kjartan

Ved salg av brukte traktortilhengere skal det derimot svares 25 % merverdiavgift, ettersom traktortilhengere ikke omfattes av fritaksbestemmelsen i Merverdiavgiftsloven § 6-6 annet ledd.

(2)
(Synes du svaret var godt eller dårlig?)

Ditt svar