Faktura fra et annet nordisk land

Jeg lurer på hvilke opplysninger man forventer å finne på en faktura fra et annet land som er fakturert til et norsk firma? Er det de samme opplysningene som man finner på en norsk faktura, ref. Bokføringsforskriften §5-1 om salgsdokumentets innhold?

Finner nemlig ingen lover som regulerer dette området.

Spørsmål fra Kristian.

Spørsmålet ble stilt den 02-12-2011.

Ligger under emnet: Faktura.

1 svar

(NB! Regnskapsguiden.com fraskriver seg ethvert ansvar for tap eller skade som måtte oppstå etter å ha fulgt disse svarene. Alle svar er brukergenererte og må behandles deretter.)

Vet du svaret på dette spørsmålet? Hjelp til ved å bidra med ditt svar, eller vurder eksisterende svar med tommel opp / ned.

1 Jonny

Er ingen spesifikke krav til dette. Får du en faktura fra f.eks Polen så er det nesten ingen informasjon, noe som er vanlig i Polen. Dette må vi i Norge godta.

(0)
(Synes du svaret var godt eller dårlig?)

Ditt svar