Utgiftsføre treningsavtale for ansatte

Hei,

Har tegnet treningsavtale for de ansatte, da mange har helseplager. Har forstått at jeg kan utgiftsføre dette?, bedriften er A/S. Hvilken konto skal jeg da evnt.føre det på? Vi har fellestrening to ganger pr.uke med fysioterapeut tilstede.

Spørsmål fra Liv.

Spørsmålet ble stilt den 21-01-2019.

Ligger under emnet: Regnskap.

1 svar

(NB! Regnskapsguiden.com fraskriver seg ethvert ansvar for tap eller skade som måtte oppstå etter å ha fulgt disse svarene. Alle svar er brukergenererte og må behandles deretter.)

Vet du svaret på dette spørsmålet? Hjelp til ved å bidra med ditt svar, eller vurder eksisterende svar med tommel opp / ned.

1 Arne Devold

Fellestrening for alle ansatte kan føres som rimelig velferdstiltak. Dette er et unntak fra hovedregel om skatteplikt for ansatttrening, se FSFIN § 5-15-5 (1) og temaet Skattefritak for rimelige velferdstiltak.

Kontohjelp kan du lese mer om her:
https://www.devoldconsulting.no/kontohjelp/

(0)
(Synes du svaret var godt eller dårlig?)

Ditt svar