Telefoni og føring i enkeltmannsforetak

Hei,

Jeg har opprettet et mobilabonnement jeg kun skal bruke i jobbsammenheng, hvordan er reglene for å føre fradrag på dette?

Spørsmål fra Chris.

Spørsmålet ble stilt den 21-01-2012.

Ligger under emnet: Skatt.

1 svar

(NB! Regnskapsguiden.com fraskriver seg ethvert ansvar for tap eller skade som måtte oppstå etter å ha fulgt disse svarene. Alle svar er brukergenererte og må behandles deretter.)

Vet du svaret på dette spørsmålet? Hjelp til ved å bidra med ditt svar, eller vurder eksisterende svar med tommel opp / ned.

1 Hans

Hei.

Skattelovens hovedregel for fradrag er at man får fradrag for kostnader pådratt for å erverve, vedlikeholde eller sikre skattepliktig inntekt.

Telefonkostnader fradragsføres bare med det beløp som ikke er privat bruk, jf. sktl. §6-14. For deg blir hele beløpet fradragsberettiget siden du bruker telefon kun i jobbsammenheng.

(3)
(Synes du svaret var godt eller dårlig?)

Ditt svar