Bruke GnuCash i Norge?

Har tittet litt på gratisprogrammet GnuCash. Er det noen Norske firmaer som bruker dette? Er det lov å føre regnskapet for et enkeltpersonforetak med dette programmet?

På forhånd takk!

Spørsmål fra anonym.

Spørsmålet ble stilt den 22-02-2011.

Ligger under emnet: Regnskap.

Sponsede lenker:

2 svar

(NB! Regnskapsguiden.com fraskriver seg ethvert ansvar for tap eller skade som måtte oppstå etter å ha fulgt disse svarene. Alle svar er brukergenererte og må behandles deretter.)

1 Jonny

Jeg skal ikke garantere 100% at det ikke kan brukes, men jeg er 99% sikker på at det ikke går. Grunn til det er at du er pålagt å følge norske regnskapsregler. Moms-satser, kontonr + mer er nok mest sansynlig veldig forskjellih ifft til det som myndighetene setter som krav.

Var svaret godt eller dårlig: Thumb up 0 Thumb down 1

2 Einar

Jonny, jeg vil tro det er mulig å velge ulike momssatser i programmet. Jeg har desverre aldri testet Gnucash selv, men har hørt mye positivt om det på diverse utenlandske fora.

Var svaret godt eller dårlig: Thumb up 1 Thumb down 0

Ditt svar